Szukaj

Logowanie
Zapomniałeś hasła

Nie masz konta? Załóż sobie
Aktualności
  • Polish
Zaproszenie na konferecnję
15.07.2015.
Szanowni Państwo,
informujemy, że nie ma już miejsc na jutrzejszą konferencję. Osoby zainteresowane zapraszamy do oglądania na stronie internetowej www.sejm.gov.pl w zakładce transmisje.
 
Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na konferencję naukową„Zrównoważony rozwój i zmiany klimatyczne w świetle Encykliki Ojca Świętego Franciszka "Laudato Si”, która odbędzie się 16 lipca o godz. 10.30 w Sejmie RP. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym ważnym spotkaniu prosimy o kontakt mailowy (  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub telefoniczny (604058844). Więcej informacji znajdą Państwo poniżej
jpg konferencja

 
 
Wnioski z konferencji
07.07.2015.
Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczamy wnioski zgłoszone przez uczestników warsztatów organizowanych przez Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, NSZZ Solidarność, Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Parlamentu  Europejskiego, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Samodzielnej Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW w Warszawie, na temat "Co należy wiedzieć o Konwencji Klimatycznej ONZ, Protokole z Kioto i pakiecie klimatyczno-energetycznym  aby skutecznie reprezentować Polskę na COP 21 w Paryżu i przeciwstawić się procesowi dekarbonizacji Polski", które odbyły się w dn. 1-3 lipca 2015 r. na terenie Stacji Badawczej"D&B" w Tucznie.
doc wnioski_tuczno
Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia reportażu c konferencji:
http://lasy.tv/lasy-tv/wydarzenia/jak-przeciwstawic-sie-procesowi-dekarbonizacji-polski.html

https://www.facebook.com/lasy.tv/posts/979647758736128
 
Co dalej z przyrodą Parków Narodowych w świetle postulatów mieszkańców?
07.07.2015.
Szanowni Państwo
poniżej znajdą Państwo wnioski zgłoszone przez uczestników konferencji „Co dalej z przyrodą Parków Narodowych w świetle postulatów mieszkańców?”. Konferencja odbyła się 12 czerwca 2015 r. w Sejmie RP. Została zorganizowana przez Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwość oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.
pdf wnioski_parki
 
Kolejne podpisy złożone u Marszałka Sejmu
25.06.2015.
Szanowni Państwo,
kolejne listy z podpisami w obronie Polskich Lasów i Polskiej Ziemi zostało złożone u Marszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha. Poniżej kopia pisma skierowanego do Pana Marszałka.
pdf lasy_24_06_2015
Jednocześnie informujemy, że w dniu 24 czerwca odbyła się konferencja prasowa - W obronie polskich lasów i polskiej ziemi - dialogu ciąg dalszy z udziałem Pana Profesora Jana Szyszko oraz Anny Stefańskiej. Poniżej znajdą Państwo link do konferencji:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?rok=2015&month=06&type=konferencja#F83AB14521211F10C1257E70003182AF

  
Petycja do Marszałka Sejmu w sprawie Lasów Państwowych
20.05.2015.
9 maja minął rok, od kiedy złożono w Sejmie ponad 2 miliony podpisów w sprawie referendum w obronie polskich lasów i ziemi. Domagamy się pilnego skierowania pod obrady Sejmu RP naszego wniosku. Nie pozwólmy władzy dalej się ignorować.
Kliknij i wyślij list do Marszałka Sejmu:

http://petycja.ekorozwoj.pl/

 
 
Głosować na Polskę
20.05.2015.
PROF. JAN SZYSZKO
Głosować na Polskę
Zbliża się druga tura wyborów  na najwyższy urząd w państwie.  Wybór jest stosunkowo prosty. Z jednej strony mamy obecnego Prezydenta Pana Bronisława Komorowskiego, wywodzącego się z rządzącego układu koalicyjnego Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a z drugiej Pana Andrzeja Dudę, wspieranego przez Prawo i Sprawiedliwość. Ocena Bronisława Komorowskiego to ocena koalicji rządzącej od roku 2007 do chwili obecnej. Dokonam jej w oparciu o wybrane domeny, związane z koncepcją zrównoważonego rozwoju, wchodzące w zakres działalności resortu środowiska, którym miałem zaszczyt kierować w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2005-2007. Pominę tu takie działy jak służba zdrowia, nauka, kultura, wojsko, przemysł itd., dobrze omówione w wydanej ostatnio książce „Wygaszanie Polski”.
Demografia
Siła państwa to Naród o zdrowej strukturze klas wieku w populacji i wzrastającej średniej długości życia. Gwarantem stabilnej populacji jest średnia dzietność  kobiet na poziomie 2.5.  Okres rządów Platformy Obywatelskie i Polskiego Stronnictwa Ludowego to stymulacja emigracji wśród najmłodszych i najlepiej wykształconych  klas wieku z równoczesnymi kreowaniem ideologii gender i próbami wprowadzania aborcji i eutanazji. W ciągu ostatnich ośmiu lat Polska stała się krajem wymierającym o jednym z najniższych wskaźników dzietności kobiet na świecie. W tej sytuacji zamiast skracać wiek emerytalny i stwarzać tym samym szansę zatrudnienia młodym ludziom po to aby tu żyli i tu zakładali Rodziny, rząd działa odwrotnie - podwyższa wiek emerytalny. Nie można tego określić inaczej jak celowa i systemowa działalność na rzecz depopulacji Polaków.
Więcej »
 
Kolejne podpisy złożone u Marszałka Sikorskiego
15.05.2015.
Szanowni Państwo,
kolejne listy z podpisami w obronie Polskich Lasów i Polskiej Ziemi zostało złożone u Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Poniżej kopia pisma skierowanego do Pana Marszałka.
pdf lasy_13_05_2015
Jednocześnie informujemy, że w dniu 13 maja odbyła się konferencja prasowa "W obronie lasów i polskiej ziemi - dialogu ciąg dalszy" z udziałem Posłów prof. Jana Szyszko i Dariusza Bąka oraz Pani Anny Stefańskiej. Poniżej znajdą Państwo link do konferencji.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp#6E7D5839F5925E33C1257E4400249C0B

 

 
GMO w Polsce
08.05.2015.
W dniu wczorajszym, w Sejmie RP odbyła się konferencja "GMO w Polsce", poniżej zamieszczamy prezentację wygłoszoną przez Pana Profesora Jana Szyszko.
pdf szyszko_gmo._sejm_7.05._2015-1
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 307

Created by: RedInfo Mambo, licencja GNU/GPL
copyright [c] 2005-2007 SNRZRP. Wszystkie prawa zastrzeżone.
[zamknij]