Szukaj

Logowanie
Zapomniałeś hasła

Nie masz konta? Załóż sobie
Aktualności
  • Polish
Kolejne podpusy złożone u Marszałka Sejmu
02.03.2015.
Szanowni Państwo,
kolejne listy z podpisami w obronie Polskich Lasów i Polskiej Ziemi zostało złożone u Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Poniżej kopia pisma skierowanego do Pana Marszałka.
pdf lasy_02_03_2015
Jednocześnie informujemy, że w dniu 2 marca odbyła się konferencja prasowa "W obronie lasów i polskiej ziemi - program wyborczy Andrzeja Dudy" z udziałem Posłów prof. Jana Szyszko i Dariusza Bąka oraz Pani Anny Stefańskiej. Poniżej znajdą Państwo link do konferencji.
http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=F28AA126AE924961C1257DFC00295525#

 


 
Ważne uchwały Zarządu Stowarzyszenia
25.02.2015.
Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski na posiedzeniu w dniu 16 lutego 2015 roku podjął uchwałę w sprawie sprzedaży "Polskich Nagrań" firmie "Warner Music Poland" oraz w sprawie wsparcia kandydatury Pana Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Treści uchwał znajdą Państwo poniżej.
pdf uchwala_nr_1
pdf uchwala_nr_2
 
Kolejne podpisy złożone w Sejmie
19.02.2015.

Szanowni Państwo,
kolejne podpisy w obronie Polskich Lasów i Polskiej Ziemi zostało złożone u Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Poniżej kopia pisma skierowanego do Pana Marszałka.
pdf lasy_17_02_2015

 

 
Polityka Ochrony Środowiska w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej
13.02.2015.
Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że w maju 2015 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, rozpoczynają się dwusemestralne studia podyplomowe „Polityka Ochrony Środowiska – Ekologia i Zarządzanie”. Program studiów obejmuje 240 godzin w tym  100 godzin wykładów, 80 zajęć terenowych i 60 godzin związanych z pisaniem pracy dyplomowej.  Wykłady, głównie z zakresu stanu prawa środowiskowego w Polsce i zasad tworzenia tego prawa na poziomie Unii Europejskiej, odbywają się w salach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zajęcia terenowe na powierzchniach doświadczalnych Stacji Biologicznej w Tucznie, nagrodzonej za badania w zakresie zrównoważonego rozwoju, nagrodą „Nauka dla Pokoju” przez Światową Organizację Naukowców, zrzeszającą ponad 100 Noblistów.  Zakończeniem studiów  jest egzamin i obrona pracy dyplomowej o tematyce z zakresu „Szanse i możliwości zrównoważonego rozwoju (gminy, powiatu, regionu ….) w świetle obowiązującego prawa”.
Studia przewidziane są głównie dla osób, które po ukończeniu studiów zdobyły już wiedzę w zarządzaniu i mają ambicje dalszego awansu dla urzeczywistniana rozwoju gospodarczego naszej Ojczyzny.
Zajęcia prowadzą profesorowie i praktycy z zakresu prawa, ekologii i filozofii znani nie tylko na forum krajowym,  ale również i europejskim
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej: http://wsksim.edu.pl/index.php?pg=static&id=104

 

 
Obywatelska Incjatywa Ustawodawcza "UCZCIWE WYBORY"
23.01.2015.
Szanowni Państwo,poniżej zamieszczamy kartę do zbierania podpisów poparcia  pod projektem ustawy "UCZCIWE WYBORY"  - Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy - Kodeks Wyborczy.

Podpisy można przesyłać na adres: Biuro Poselskie Posła Jana Szyszko przy Pl. Konstytucji 5/18, 00-657 Warszawa

Zebrane przez Państwa podpisy powinny trafić do Warszawy do dnia 2 lutego br.

Wymagana liczba podpisów pod obywatelskim projektem ustawy to minimum 100 tys.

Projekt ustawy wraz z uzasadnieniem znajduje się poniżej.
doc lista_poparcia_inicjatywy_ustawodawczej_uczciwe_wybory
pdf ustawa_uczciwe_wybory

pdf uzasadnienie_do_ustawy
Zmieniony ( 23.01.2015. )
 
Komunikat prasowy Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski z dnia 20.01.2015 r.
20.01.2015.
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski uprzejmie informuje, że w dniu wczorajszym otrzymaliśmy od jednego z nadleśnictw kopię listu Posła Stanisława Żelichowskiego z dnia 12.01.2015 roku, rozesłanego do wszystkich nadleśnictw. List ten przedstawia wydarzenia związane z próbą zmiany Konstytucji, polegającą na wpisaniu do niej lasów stanowiących własność Skarbu Państwa. Pragniemy poinformować, iż zamieszczamy kopię  tego listu na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.ekorozwoj.pl ). Powodem tej decyzji jest to aby czytelnicy mogli zapoznać się nie tylko z wybranymi fragmentami opinii Jednego z Ekspertów zamieszczonymi w liście Posła Żelichowskiego ale także ze wszystkimi dostępnymi Stowarzyszeniu dokumentami, dotyczącymi tej ważnej dla Polski sprawy.  Korzystając z okazji pragniemy poinformować, iż wiele informacji odnośnie spraw związanych z lasami i poruszanymi przez Pana Posła Stanisława Żelichowskiego można przeczytać także na stronach internetowych „Prawy Las” (http://prawylas.pl/) i „wPolityce” (http://wpolityce.pl/szukaj?q=Komorowski+lasy ).

Niniejszy komunikat przesyłamy do wszystkich jednostek organizacyjnych Polskich Lasów Państwowych jak też do wszystkich dostępnych nam środków społecznego przekazu

Poniżej znajdą Państwo kopię pisma Posła Stanisława Żelichowskiego oraz link do konferencji prasowej "W obronie lasów i polskiej ziemi".

pdf 12.01.2015

http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=4BF90E1AA5C6A99AC1257DD3002E41DB#


 
Kolejne podpisy złożone u Marszałka
20.01.2015.
Szanowni Państwo,
kolejne 8587 podpisów w obronie Polskich Lasów i Polskiej Ziemi zostało złożone u Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Poniżej kopia pisma skierowanego do Pana Marszałka.
Poniżej zamieszczamy potwierdzenie złożenia podpisów jak również kopię pisma do Marszałka w sprawie wprowadzenie do obrad Sejmu dyskusji na temat referendum.
pdf kolejne_podpisy_20-01-2015
pdf pismo_do_p._marszaka
 
Życzenia
24.12.2014.
Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wytchnienie od codziennych trosk,

a nadchodzący Nowy Rok obdarzy pomyślnością i szczęściem.

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 56 z 307

Created by: RedInfo Mambo, licencja GNU/GPL
copyright [c] 2005-2007 SNRZRP. Wszystkie prawa zastrzeżone.
[zamknij]