Szukaj

Logowanie
Zapomniałeś hasła

Nie masz konta? Załóż sobie
Aktualności
  • Polish
IV Międzynarodowe Warsztaty Studentów Architektury PDF Drukuj Email
14.04.2005.

Sekcja Zrównoważonego Rozwoju Koła Naukowego Architektury Krajobrazu oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Szkoły Głównej Gospodarstwa
Wiejskiego w Warszawie

mają zaszczyt zaprosić na

IV MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY STUDENTÓW
ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
I GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ

pt. "Natura 2000, architektura krajobrazu i gospodarka przestrzenna jako podstawowy czynnik ochrony krajowych gatunków zwierząt - kształtowanie stadiów sukcesyjnych w terenie leśnym", które odbędź się w Tucznie w dniach 29 IV - 3 V 2005.

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 20 IV 2005 roku.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
Pracownia Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych
Ul. Nowoursynowska 166, Warszawa 02-787
Tel/fax: 847-87-15
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Tegoroczne warsztaty odywać się będą pod hasłem "Architektura Krajobrazu i Planowanie Przestrzenne jako podstawowy czynnik ochrony krajowych gatunków zwierząt - kształtowanie stadiów sukcesyjnych w warunkach leśnych" w terminie 29 kwietnia - 3 maja 2005r. w Tucznie i okolicach, na obiektach doświadczalnych Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych Katedry Architektury Krajobrazu i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile

Organizatorzy:

Sekcja Zrównoważonego Rozwoju Koła Naukowego Architektury Krajobrazu we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej SGGW oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

Przewidywana liczba uczestników:  100 osób

Wstępny udział w tej konferencji zapowiedziało około 20 uczestników z zagranicy, z państw, z którymi studenci Architektury Krajobrazu utrzymują kontakty naukowe w ramach umów miedzy jednostkami naukowymi tych państw a Katedrą Architektury Krajobrazu. Są to Niemcy, Ukraina, Białoruś i Rosja. Spodziewany jest również udział studentów z państw dawnej Jugosławii i Szwajcarii.

Poprzednie edycje:

Planowane do realizacji zadanie ma charakter cykliczny.

Pierwsze międzynarodowe warsztaty i konferencja na temat "Architektura Krajobrazu jako podstawowy element ochrony gatunków krajowych" odbyły się w roku 2002 w Tucznie i zorganizowane były przez grupę inicjatywnę studentów kierunku Architektura Krajobrazu. Zadanie obejmowało część referatow, terenow oraz plener malarski. Uczestniczyło w nich ponad 50 osób, w tym goście z Niemiec i Serbii. Końcowym efektem było zbudowanie modelu funkcjonowania krajobrazu ekologicznego terenu badawczego, którym był polny obiekt doświadczalny Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych Katedry Architektury Krajobrazu w Tucznie. Model ten, łącznie z pracami malarskimi przedstawiającymi krajobrazy obiektu badawczego, zaprezentowany był na wystawie udostępnionej mieszkańcom Tuczna (1.06-1.07 2002) i mieszkańcom Warszawy (Teatr Nowy 6.12.2002 - 30.03.2003). Materiały z konferencji i warsztatów zostały opublikowane w formie książkowej a generalnym wnioskiem było stwierdzenie, że architektura krajobrazu jest podstawowym czynnikiem ochrony krajowych gatunków zwierząt i z tego powodu uczestnicy postanawiają kontynuować spotkania w latach następnych.

Drugie warsztaty i konferencja na temat "Architektura Krajobrazu i Gospodarka Przestrzenna jako podstawowy element ochrony krajowych gatunków - kształtowanie stadiów sukcesji", tym razem pod patronatem Ministra Źrodowiska, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, odbyły się w dniach od 30.04 - 1.05.2003, również w Tucznie, gdzie skorzystano z przygotowanych do tego powierzchni badawczych Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych. Zadanie zostało zorganizowane przez grupę inicjatywnę studentów Architektury Krajobrazu przy współpracy studentów Gospodarki Przestrzennej. Uczestniczyło w nim około 80 osób, w tym goście zagraniczni z Niemiec i Szwajcarii. Głównym celem zadania było rozpoznanie możliwości działań gospodarczych w krajobrazie polnym (zmodelowanej przestrzeni w roku ubiegłym) celem zapewnienia występowania określonych gatunków zwierząt. Szczególną uwagę zwrócono na działania umożliwiające, bądź to stymulowanie, bądź też hamowanie tendencji rozwojowych, zmierzające na kształtowanie stadiów sukcesyjnych Podobnie jak w roku ubiegłym rezultaty zostały zaprezentowane na wystawie (3.05-30.06.2003), udostępnionej mieszkańcom Tuczna i lokalnej prasie. Opublikowano kolejną książkę, z wnioskiem organizacji kolejnej konferencji i warsztatów w roku 2004 na temat "Architektura Krajobrazu i Gospodarka Przestrzenna jako podstawowy element ochrony krajowych gatunków - kształtowanie stadiów sukcesji".Zmieniony ( 15.04.2005. )
 
Created by: RedInfo Mambo, licencja GNU/GPL
copyright [c] 2005-2007 SNRZRP. Wszystkie prawa zastrzeżone.
[zamknij]